הסוף לאוזניות! מוזיקה שתוזרם ישירות למוח! אילון מאסק ונוירולינק כבר בדרך לשם.

לדברי אילון מאסק, החברה שלו עובדת בימים אלה על מכשיר שיאפשר את היכולת להזרים מוזיקה ישירות למוחו, ויבטל את השימוש באוזניות | זהו רק צעד נוסף בתכניתו הלא מוסתרת של היזם הענק מלא המעוף להפוך בני אדם לסייבורגים.


לפני כשנה, בספטמבר 2019, נפגשו שני שועי הטכנולוגיה אילון מאסק וג'ק מא לתכנן את העתיד. מאסק, שייסד מספר חברות היי-טק, כמו SpaceX, The boring company, טסלה (Tesla) ואחרות, ואף משמש כמנכ"לן, סיפר ל-מא – האיש שהביא לעולם בכלל ולסין בפרט את עליבאבא (Alibaba Group) – אודות הפיתוח האחרון שבו עוסקת חברה נוספת בבעלותו – נוירלינק (Neuralink). מדובר, בפשטנות, על חיבור המוח האנושי למחשב.


מאסק מגיע מרצון לרתימת חלק מכוח המחשוב החכם ושילובו בבינה האנושית, וזה מה שהוא וחבריו לתאגיד נוירלינק מנסים לעשות – להפוך בני אדם לבעלי יכולות AI במתכונת סייבורג. בנוירולינק מפתחים מכשירים טכנולוגיים חכמים שיתממשקו למוח של בני האדם – זאת אומרת יושתלו בו – ויהפכו את המושתלים למעין מגה-בני-אנוש. כעת ניתן ללמוד על אחת מהיכולות הספציפיות שהדבר המסוים הזה יוכל לאפשר לנו: הזרמת מוזיקה ישירות לתוך המוח. לפי מאסק, הפיתוחים של נוירלינק יאפשרו למשתמש את היכולת להזרים מוזיקה ישירות למוח, ויבטלו את השימוש באוזניות.


המיליארדר והיזם המקורי חשף את העניין דרך הפרופיל הרשמי שלו בטוויטר (Twitter). זה החל ביום ו' עם הציוץ: "אם פתרתם בעיות קשות באמצעות טלפונים/מוצרים לבישים (איטום, עיבוד אותות, טעינה אינדוקטיבית, כוח mgmt וכדומה), אנא שקלו לעבוד ב-engineering@neuralink.com". סוג של מודעת דרושים, אם תרצו.


מדען המחשבים אוסטין הווארד עשה לציוץ ריטוויט ושאל: "אם אנו מיישמים את נוירלינק – האם אנו יכולים להאזין למוזיקה ישירות מהשבבים שלנו?" מאסק ענה לו: "כן". הוא אף הבטיח חדשות נוספות על הפרויקט במהלך הימים הקרובים.


If we implement neuralink – can we listen to music directly from our chips? Great feature. https://t.co/RwVLnS5JbL


— Austin Howard (@a_howard8) July 19, 2020


נוירלינק נוסדה ב-2016 כחברת מחקר רפואי, ושכרה כמה מדעני מוח נבחרים מאוניברסיטאות שונות לשורותיה. עד כה הצליחה לזכות במימון של 158 מיליון דולר (מתוכם 100 מיליון דולר ממאסק עצמו) וכיום היא מעסיקה צוות של כמה עשרות עובדים.


בהגדרה, החברה פועלת ליצירת מכשירים זעירים, דמויי מכונת תפירה שיכולים להחדיר חוטים זעירים למח, ושבעתיד יהיו ניתנים לשתילה במח האנושי, בכדי לשפר את הזיכרון או לאפשר ממשק ישיר עם מכשירי מיחשוב. עד כה נעשו כל ניסויה על חולדות, והשנה צפויה היתה החברה להתחיל לנסות את הפיתוח שלה על בני אדם.

כאמור, בגדול הסטארט-אפ Neuralink עובד על פרויקט שמטרתו לחבר בין המוח האנושי למחשבים, כשהמטרה היא בסופו של דבר להתחיל להשתיל התקנים בבני אדם – למשל במשותקים – ולאפשר להם לשלוט על טלפונים או מחשבים.


נוירלינק למעשה פועלת ומתקדמת לעבר פיתוח טכנולוגיה זו בעזרת "מחשבי מוח" ברוחב פס גבוה במיוחד, ככל הנראה בלי חדירה פיזית מופרזת לאיבר הרגיש. בנובמבר 2018, אמר מאסק למגזין הטכנולוגי אקסיוס כי הטכנולוגיה תהיה כרוכה ב"אלקטרודה אל ממשק נויטרונים ברמת המיקרו". כעת נשאלת השאלה האם מוזיקה המוזרמת ישירות, נניח מספוטיפיי (Spotify) ישירות אל המוח, בלי אוזניות, תגרום לאנשים להתנדב לניסוי או לא.


מקור: www.pc.co.il

3תגובות
מצגת1~1.gif
מצגת1~1.gif

.המנגן מיוזיק

.כל מה שחם במוזיקה

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
  • טלגרם

.אתר זה מכבד זכויות יוצרים! באם נפגעו זכויותיכם אתם מוזמנים ליצור קשר וזה יטופל מידית

...בקרוב! משהו חדש מתחיל

הצטרפו עכשיו לרשימת התפוצה במייל

.והישארו מעודכנים

חתימה-23.png